Kosova Wiki
Advertisement
121px 121px
thumb|250px|Pozita gjeografike

Wyoming është Shteti FederalShBA. Popullsia numron 500 000 banorë dhe ky shtet është ma i vogli sipas numrit të banorëve prej të gjitha shteteve të ShBA.


Gjeografia

Demografia

Ekonomia

Kultura

Historia


af:Wyoming an:Wyoming ang:Wyoming ar:وايومنغ arc:ܘܐܝܘܡܝܢܓ ast:Wyoming az:Vayominq bat-smg:Vajomings bcl:Wyoming bg:Уайоминг bn:ওয়াইয়োমিং bpy:ৱাইওমিং br:Wyoming (stad) bs:Wyoming ca:Wyoming cs:Wyoming cv:Вайоминг cy:Wyoming da:Wyoming de:Wyoming diq:Wyoming el:Ουαϊόμινγκ en:Wyoming eo:Vajomingo es:Wyoming et:Wyoming eu:Wyoming fa:وایومینگ fi:Wyoming fo:Wyoming fr:Wyoming fy:Wyoming ga:Wyoming gd:Wyoming gl:Wyoming gn:Wyoming gv:Wyoming hak:Fài-ngò-mìn haw:Waiomina he:ויומינג hr:Wyoming ht:Wayoming hu:Wyoming hy:Վայոմինգ id:Wyoming ig:Wyoming ik:Wyoming io:Wyoming is:Wyoming it:Wyoming ja:ワイオミング州 jv:Wyoming ka:ვაიომინგი kn:ವಯೋಮಿಂಗ್ ko:와이오밍 주 ks:वायोमिंग ku:Wyoming kw:Wyoming la:Vyomina lad:Wyoming lb:Wyoming lij:Wyoming lt:Vajomingas lv:Vaiominga mg:Wyoming mi:Wyoming mk:Вајоминг ml:വയോമിങ് mn:Вайоминг mr:वायोमिंग ms:Wyoming nah:Wyoming nds:Wyoming nl:Wyoming nn:Wyoming no:Wyoming oc:Wyoming os:Вайоминг pam:Wyoming pl:Wyoming pms:Wyoming pnb:وائیومنگ pt:Wyoming qu:Wyoming suyu ro:Wyoming (stat SUA) ru:Вайоминг sa:वायोमिंग sah:Уайомиҥ scn:Wyoming simple:Wyoming sk:Wyoming sl:Wyoming sr:Вајоминг sv:Wyoming sw:Wyoming szl:Wyoming ta:வயோமிங் th:รัฐไวโอมิง tl:Wyoming tr:Wyoming ug:Wyoming Shitati uk:Вайомінг ur:وائیومنگ uz:Vayoming vi:Wyoming vo:Wyoming war:Wyoming yi:וויאמינג yo:Wyoming zh:怀俄明州 zh-min-nan:Wyoming

Advertisement