Kosova Wiki
Advertisement

thumb|right|200px|Jan Mayen, fotografi nga sateliti

Jan Mayen është një ishull rreth 650 km në verilindje të Islandës te Liqeni Groenland dhe është nga pikëpamja politike një pjesë e territorit të dikurshëm të Norvegjisë. Gjatësia e bregdetit përbën rreth 124 km.


ace:Jan Mayen af:Jan Mayen ast:Jan Mayen be-x-old:Ян Маен bg:Ян Майен br:Jan Mayen bs:Jan Majen ca:Jan Mayen cs:Jan Mayen da:Jan Mayen de:Jan Mayen en:Jan Mayen eo:Janmajeno es:Jan Mayen et:Jan Mayen fa:یان ماین fi:Jan Mayen fo:Jan Mayen fr:Île Jan Mayen frp:Jan Mayen gl:Jan Mayen he:יאן מאיין hr:Jan Mayen hu:Jan Mayen-sziget id:Jan Mayen is:Jan Mayen it:Jan Mayen ja:ヤンマイエン島 jv:Jan Mayen ka:იან-მაიენი ko:얀마옌 섬 kw:Jan Mayen lb:Jan Mayen li:Jan Mayen lij:Jan Mayen lv:Jana Majena sala mr:यान मायेन nl:Jan Mayen nn:Jan Mayen no:Jan Mayen os:Ян-Майен pl:Jan Mayen pt:Jan Mayen ro:Insula Jan Mayen ru:Ян-Майен sh:Jan Mayen simple:Jan Mayen sk:Jan Mayen sl:Jan Mayen sr:Јан Мајен sv:Jan Mayen sw:Jan Mayen th:ยานไมเอน tr:Jan Mayen uk:Ян-Маєн vi:Jan Mayen war:Jan Mayen wuu:扬 曼因岛 zh:揚馬延島 zh-min-nan:Jan Mayen zh-yue:揚馬延島

Advertisement