FANDOM


Template:Infobox webfaqe

Internet Movie Database (IMDb) është një bazë të dhënash (database) në internet, ku janë memorizuar detaje të hollësishme nga shumë filma, seritë, lojrat vizuale dhe videofilma nga bota, si dhe persona që kanë luajtur dhe kontribuar për prodhimin e tyre.

Në arkivin e IMDb-së gjenden një pjesë e madhe e gjithë filmave të kinemasë dhe shumë filma televizivë, të cilët janë xhiruar qysh prej fillimit të kinematografisë.

Statistika

Statistika e IMDb-së, rënditur sipas datës e freskimit (në Wikipedia shqip).

Data e freskimit Tituj Persona
12 janar 2007 916,271 2,233,711
6 maj 2007 981,916 2,258,965
8 qershor 2009 1,441,233 3,017,564
Shikoni këtu statistikën e IMDb-së në anglisht

Shiko edhe

Lidhe të jashtme

Kategoria:Arkiva filmash në internet Kategoria:Faqe interneti Kategoria:Film Kategoria:Serial

af:Internet Rolprent Databasis als:Internet Movie Database an:Internet Movie Database ar:إنترنت موفي داتابيز arz:انترنت موڤى داتابيز ast:Internet Movie Database az:IMDb be-x-old:IMDb bg:Internet Movie Database bn:ইন্টারনেট মুভি ডেটাবেজ bs:Internet Movie Database ca:Internet Movie Database cs:Internet Movie Database da:Internet Movie Database de:Internet Movie Database el:Internet Movie Database en:Internet Movie Database eo:Interreta filma datenbazo es:Internet Movie Database et:Internet Movie Database fa:بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها fi:Internet Movie Database fr:Internet Movie Database gl:Internet Movie Database he:IMDb hr:Internet Movie Database hu:Internet Movie Database hy:Internet Movie Database id:Internet Movie Database is:Internet Movie Database it:Internet Movie Database ja:Internet Movie Database ka:კინოფილმების ინტერნეტ მონაცემთა ბაზა ko:인터넷 영화 데이터베이스 lt:The Internet Movie Database lv:Internet Movie Database mk:Интернет Филмска База на податоци ml:ഇന്റര്‍നെറ്റ് മൂവി ഡാറ്റാബേസ് ms:Internet Movie Database nds:Internet Movie Database nl:Internet Movie Database nn:The Internet Movie Database no:Internet Movie Database pl:The Internet Movie Database pt:Internet Movie Database ro:Internet Movie Database ru:Internet Movie Database sah:Internet Movie Database scn:Internet Movie Database sh:Internet Movie Database simple:Internet Movie Database sk:Internet Movie Database sl:Internet Movie Database sr:IMDb sv:Internet Movie Database ta:ஐ.எம்.டி.பி இணையத்தளம் th:อินเทอร์เน็ตมูฟวีดาตาเบส tl:Internet Movie Database tr:Internet Movie Database uk:Internet Movie Database vi:Internet Movie Database zh:互联网电影数据库 zh-min-nan:Bāng-lō͘ Tiān-iáⁿ Chu-liāu-khò͘