FANDOM


{{{emëri}}}
Flitet në: {{{shtet}}}
Vendi: {{{vendi}}}
Numri i Folësve: {{{folësve}}}
Renditja: {{{renditja}}}
Gjenetika

Klasifikimi:

{{{gjuha familjare}}}

  {{{emëri}}}

Statusi Zyrtar
Gjuhë zyrtare e: {{{shtet}}}
Rregullohet nga: {{{institucion shtetëror ose komunal}}}
Kodet e gjuhës
ISO 639-1{{{iso1}}}
ISO 639-2(B){{{iso2}}}
SIL {{{sil}}}

Gjuhë që flitet në jugun e Afrikës.

Shiko dhe këtë


Tsvana

af:Tswana ast:Tsuana bg:Тсвана br:Tswaneg ca:Tswana de:Setswana en:Tswana language eo:Cvana lingvo es:Setsuana et:Tsvana keel fi:Tswanan kieli fr:Tswana id:Bahasa Tswana it:Lingua tswana ja:ツワナ語 ko:츠와나어 lt:Tsvanų kalba ms:Bahasa Setswana nah:Tzhuanatlahtōlli nl:Tswana (taal) no:Tswana nov:Tswanum pl:Język tswana pt:Língua tsuana qu:Tswana simi ru:Тсвана (язык) sv:Setswana tn:Setswana tr:Tswana dili vi:Tiếng Tswana yo:Èdè Tswana