FANDOM


{{{emëri}}}
Flitet në: {{{shtet}}}
Vendi: {{{vendi}}}
Numri i Folësve: {{{folësve}}}
Renditja: {{{renditja}}}
Gjenetika

Klasifikimi:

{{{gjuha familjare}}}

  {{{emëri}}}

Statusi Zyrtar
Gjuhë zyrtare e: {{{shtet}}}
Rregullohet nga: {{{institucion shtetëror ose komunal}}}
Kodet e gjuhës
ISO 639-1{{{iso1}}}
ISO 639-2(B){{{iso2}}}
SIL {{{sil}}}

Gjuha Sesote ()

Gjuhë që fltet në jugun e Afrikës.

Shiko dhe këtë

af:Suid-Sotho

bg:Сесото br:Sothoeg da:Sesotho de:Süd-Sotho en:Sotho language eo:Sota lingvo es:Sesotho eu:Sotho fi:Eteläsothon kieli fr:Sotho du Sud id:Bahasa Sesotho it:Lingua sesotho ja:ソト語 ko:소토어 lij:Lengua sesotho lt:Sesoto kalba nah:Sototlahtōlli nl:Zuid-Sotho no:Sesotho nov:Sutum pl:Język sotho pt:SeSotho do sul qu:Sesotho simi ru:Сесото st:Sesotho sv:Sesotho ug:سېسوتوچە xh:IsiSotho zh:塞索托语 zu:IsiSuthu